دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • معاونت آموزشی
  • گروه‌های آموزشی
  • پژوهش
  • اساتید
  • دانشجویان
  • کارکنان
  • روابط عمومی

مراسم تکریم و معارفه رییس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۴ | 
مراسم تکریم دکتر سید جواد حاجی میر اسماعیل رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی ایران و  دکتر مسعود ناصری پور سرپرست جدید دانشگاه با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، معاونین وزارت بهداشت روز دوشنبه  مورخ ۳ مهرماه ۱۳۹۶ در مرکز همایش بین المللی برگزار گردید. دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی‌ وزیر بهداشت اظهار داشت: عزت جامعه پزشکی در این است که به مردم و کشور در مقایسه با منافع خودش‌ توجه بیشتری داشته باشد،‌ مردم در روزهای سختی‌ به پزشکان اعتماد می‌کنند. وی بیان کرد: سید جواد حاجی میراسماعیل‌ انسانی بسیار شایسته‌ و خیّر‌ است، او در فضایی ملتهب‌ مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی ایران را بر عهده گرفت و آرامش را‌ به دانشگاه باز‌گرداند. وزیر بهداشت افزود: اگر ما در حمایت از رئیس‌ سابق‌ دانشگاه علوم پزشکی ایران کوتاهی کرده باشیم، عذرخواهی‌ می‌کنیم. دانشگاه علوم پزشکی ایران به علت جوان بودن فرصت بیشتری‌ برای رشد دارد این دانشگاه‌ شاخص H-indexبالایی دارد. مسئولیت سرپرستی دانشگاه‌های علوم پزشکی‌ با سرپرستی سایر دانشگاه‌ها تفاوت چشمگیری ‌دارد‌ و دانشگاه‌های علوم پزشکی‌ گستردگی فعالیت دارند و در برخی از موارد بین فعالیت‌هایشان‌ تعارض دیده می‌شود. دکتر هاشمی‌ تأکید کرد: من آرزو داشتم که حداقل در شهر تهران‌ آموزش را از بهداشت و درمان جدا کنم ما قصد داشتیم اجازه بدهیم سه تا پنج دانشگاه خارج از سهمیه‌ دانشجو بگیرند‌ متأسفانه‌ با جداسازی‌ آموزش از بهداشت و درمان‌ مخالفت‌ شدیدی شد‌ و این در حالی است که اگر قصد داشته باشیم‌ در حوزه سلامت پیشرفت کنیم باید آموزش را به صورت سازمانی‌ از بهداشت و درمان جدا کنیم.
وزیر بهداشت گفت: تغییر ریاست به نفع خود دانشگاه‌هاست، طرح تحول نظام سلامت باید ادامه پیدا کند و مشکلات آن باید به زودی‌ مرتفع‌ شود، متأسفانه در ابتدا همه از طرح تحول نظام سلامت‌ حمایت می‌کنند‌ ولی در میانه‌ راه حمایت‌ خودشان را از ما دریغ‌ می‌کنند. رئیس دانشگاه مسئولیت بسیار سنگینی را بر عهده دارد و باید‌ به همه پاسخگو‌ باشد‌. دکتر هاشمی با اشاره به سخت شدن وظیفه وزارت بهداشت در دولت‌ دوازدهم، اظهار کرد: تعصب و همیّت‌ سازمانی‌ دانشگاه علوم پزشکی ایران در مقایسه با دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران‌ و شهید‌ بهشتی‌ بیشتر است و این می‌تواند به علت‌ ظلمی‌ باشد‌ که در حق این دانشگاه شده است.
وی بیان کرد: در طرح تحول نظام سلامت‌ دچار آسیب‌هایی شدیم‌ که بخشی از این آسیب‌ها تقصیر‌ خودمان‌ بود. رئیس‌ دانشگاه باید در گروه‌ها و در جمع کارکنان و دانشجویان حاضر شود‌ و ارتباط بیشتری را با گروه‌های مختلف‌ برقرار کند. ما نباید‌ مسائل را شخصی کنیم‌ و باید‌ همگی‌ در راستای‌ ارتقای‌ دانشگاه علوم پزشکی ایران گام برداریم. دکتر محمد فرهادی گفت: قبل از انقلاب، مؤسساتی که در حوزه علوم پزشکی وجود داشتند و مستقل کار می کردند و فارغ التحصیلانی داشتند، بعداز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تجمیع پیدا کرده و به دانشگاه علوم پزشکی ایران تبدیل شدند. استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: این دانشگاه از ابتدا هویت خاص خود را داشت و نه تنها در حوزه علوم پزشکی فعالیت داشت، بلکه دانشکده مدیریت آن سرآمد بود و در حوزه علوم پایه خوب عمل کرد و کتابخانه و إسناد ملی نیز در دل این دانشگاه جای دارد که بر ویژگی های ممتاز آن می افزاید.
دکتر فرهادی با بیان اینکه این دانشگاه درحال حاضر به رتبه چهارم رسیده است، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران در برخی رشته های پزشکی مانند، ارتوپدی، چشم پزشکی و جراحی گوش و سروگردن مرجع است و باید مرجعیت خود را حفظ کند. وی با بیان اینکه این دانشگاه با بخش های غیرپزشکی دانشگاه هایی همچون صنعتی شریف و امیرکبیر در حوزه بیولوژی، بیوتکنولوژی و... همکاری دارد، افرود: دانشگاه علوم پزشکی ایران مجوز افتتاح پارک علم و فناوری را دریافت کرده است و در آینده ای نزدیک آغاز به کار خواهد کرد. دکتر فرهادی اظهارداشت: رییس قبلی دانشگاه، دکتر حاجی میراسماعیل با سابقه مدیریتی درخشان توانست دانشگاه علوم پزشکی ایران را در طی چهارسال به خوبی اداره کند و با کار تیمی آن را ارتقا دهند. وی ادامه داد: دکتر ناصری پور رییس جدید این دانشگاه نیز دارای سابقه مدیریتی خوب هستند و با روحیه جوان گرایی و روشنفکری و قاطعیت خواهند توانست بر بالندگی و پویایی و پیشرفت دانشگاه بیش از پیش بیفزایند.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 350 بار   |   دفعات چاپ: 37 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر